• Kostki edukacyjne

Zabawki wspierające prawidłowy rozwój

Dziecko jak tylko zacznie samodzielnie siadać, potrzebuje zabawek, które skutecznie będą wspierać jego rozwój. Kostki edukacyjne interaktywne zapewnią dostarczenie bodźców niezbędnych do prawidłowego rozwoju naszych maluchów. Kostki wyposażone są w elementy, które pobudzają bodźce słuchowe, wzrokowe i dotykowe. Zawierają mechaniczne moduły kręcące się, przyciski, dźwigienki, zapadnie, kołowrotki i koła zębate dla stymulacji zmysłu dotyku i wzroku. Oprogramowanie kostki interaktywnej wspomaga naukę związków przyczynowo skutkowych poprzez zabawę z przyciskami, po naciśnięciu których zaczyna grać muzyka, pojawiają się odgłosy zwierząt lub dźwięk instrumentów. Wysokiej jakości materiały i tworzywa przeznaczone do bezpiecznego kontaktu z delikatną skórą naszych dzieci gwarantują bezpieczeństwo zabawy.

Pobudzanie zmysłów poprzez zabawę

Maluchy poznają otaczający je świat, używając do tego wszystkich zmysłów, a ilość nowych kolorów, dźwięków, faktur, tekstur i kształtów, jakich doświadczają każdego dnia, jest bardzo duża. Aby zachować poprawne tempo rozwoju dziecka, bodźce te muszą być dobrej jakości i czasowo się zmieniać, tak żeby dziecko miało się czego uczyć i co poznawać. Dlatego ważne jest okresowe wymienianie zabawek, jeśli uznamy, że maluch odkrył już w zabawce wszystko, co było do odkrycia.

Bodźce rozwojowe

Kostki edukacyjne zapewniają poprawne stymulowanie zmysłów dziecka przez długi czas. Maluch na początku odkryje, że na ścianie kostki są przyciski, które można nacisnąć. Z czasem zauważy, że po naciśnięciu przycisku zapala się w nim światełko, a potem, że pojawia się dźwięk i zrozumie, że nie jest to przypadek, tylko jest to wynikiem jego działania – naciśnięcia przycisku. A to będzie tylko początek lawiny bodźców: starszy maluch zauważy, że dźwięki też nie są przypadkowe, albo, że pewna sekwencja naciśnięcia przycisków powoduje, że z głośnika popłynie wesoła piosenka. Inwencja producentów kostek jest duża, a funkcjonalność i pomysłowość wykonania tych zabawek potrafi zadziwić nawet zabawkowego wyjadacza.

  • Sklep zamknięty

Sklep SuperRC Modele Zdalnie Sterowane zakończył swoją działalność. Dziękuję wszystkim klientom i subskrybentom newslettera za zaufanie.
Jednocześnie informuję, że okresy gwarancyjne i rękojmie na zakupione produkty pozostają w mocy do końca ich obowiązywania.

Pozdrawiam,
Właściciel
sklep@superrc.pl