Description
Opony całoroczne Kleber Quadraxer 2 w rozmiarze 205/45 R17 oraz indeksach 88V XL
Opony całoroczne Kleber Quadraxer 2 w prezentowanym przykładzie dostępne są w rozmiarze 205/45 R17. Ich indeks prędkości wynosi V – informuje on o maksymalnej dopuszczalnej prędkości, z jaką można się na nich poruszać – w tym przypadku jest to 240 km/h. Z kolei indeks nośności modelu Kleber Quadraxer 2 205/45 R17 ma wartość 88. Jest to maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać opona podczas jazdy z maksymalną dopuszczalną prędkością. W omawianych oponach indeks nośności 88 przekłada się na 560 kg. Samo oznaczenie rozmiaru 205/45 R17 należy odczytywać następująco: pierwsza wartość to szerokość opony w milimetrach (tutaj 205 mm), druga to wysokość profilu podawana jako procent z szerokości (w tym przypadku 92,25), litera to typ konstrukcji opony (radialna lub diagonalna), a trzecia liczba to średnica felgi, na jakiej należy zamontować dany model (tutaj 17 cali). W przypadku rozmiaru 205/45 R17 omawianego modelu etykieta prezentuje się następująco: C za opory toczenia, B za hamowanie na mokrej nawierzchni i wartość 69 dB emitowanego hałasu zewnętrznego. Opony Kleber Quadraxer 2 205/45 R17 montowane są w samochodach typu Peugeot 208 (II), Citroen C3 (III), Renault Clio (IV), Citroen C3 (II), Mini Cooper (IV) itd.
Opony do samochodów osobowych
Opony osobowe to rodzaj ogumienia, który jest projektowany myślą o samochodach różnych klas: małolitrażowych aut miejskich, przez rodzinne sedany czy kombi po auta sportowe i luksusowe limuzyny. Opony osobowe najczęściej posiadają bieżnik kierunkowy lub asymetryczny. Bieżnik symetryczny obecnie nie jest już stosowany, można go spotkać w oponach dostawczych bądź ciężarowych. Opony osobowe dostępne są w ramach klas: ekonomicznej (najtańsze), medium (dobry stosunek ceny do jakości) i premium (najwyższe osiągi).
Klasa – średnia
Opony klasy średniej, zwanej też medium, pod względem technologicznym stanowią kompromis pomiędzy modelami premium a ekonomicznymi. Z tego względu są też tańsze od opon klasy wyższej. Opony ze średniej półki są najczęściej wybierane przez kierowców posiadających auta o przeciętnej mocy, preferujących umiarkowany styl jazdy czy poruszających się głównie po mieście z wyjazdami w trasy kilka razy w roku. Największą popularnością na rynku cieszą się następujące marki opon klasy średniej: Fulda, Firestone, Kleber, Uniroyal i Hankook.
Etykieta Quadraxer 2 205/45R17
Spalanie paliwa – ocena C Opory toczenia to siły działające na opony przeciwnie do kierunku jazdy (tarcie, opór powietrza itd.). Im gorzej dany model się im przeciwstawia, tym ma większe opory toczenia, a więc potrzebuje więcej energii do pozostawania w ruchu. Wiąże się to ze zwiększonym spalaniem paliwa. Opony o małych oporach toczenia są w stanie wpłynąć na spadek jego zużycia nawet o 0,25 litra na 100 km. Za poziom oporów toczenia opony na etykiecie unijnej mogą otrzymać klasy od A do G, ale warto wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 25 innych produktów spełniających kryteria – opony całoroczne (sezon), 17 cali (średnica) oraz średnia (klasa). Hamowanie na mokrym – ocena B Przyczepność na mokrej nawierzchni to zdolność zachowania kontaktu opony z pokrytą wodą jezdnią. Najkrótszą drogą hamowania cechuje się ogumienie zaliczane do klasy „A”. Najsłabsze parametry pod tym względem mają modele z notą „F” (w przypadku aut osobowych) lub „G” (dla pozostałych pojazdów). Identyczną notę – „B” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 12 innych produktów spełniających wytyczne – opony Quadraxer 2 (model) oraz 17 cali (średnica). Hałas na zewnątrz – 69 dB Hałas zewnętrzny to inaczej natężenie dźwięku, który wytwarzany jest przez pracująca oponę. Pod tym względem ogumienie dzieli się na trzy kategorie oznaczane od najcichszych do najgłośniejszych graficznymi symbolami jednej, dwóch lub trzech fal. Dodatkowo umieszcza się w tym miejscu również liczbę oznaczającą średnie natężenie hałasu w decybelach. Wynik „69 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskały jeszcze 3 inne produkty spełniające kryteria – opony 205/45 R17 (rozmiar) oraz całoroczne (sezon).
Firma Kleber
Opony Kleber zaliczane są do klasy średniej, co oznacza, że charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Zarówno modele przeznaczone na sezon letni, zimowy czy też całoroczne oferują dobry poziom osiągów i niezawodność przez cały okres eksploatacji. Warto wiedzieć, że marka Kleber należy do koncernu Michelin i korzysta z jego rozwiązań technologicznych. Symbolem marki od lat 70. XX wieku jest pies rasy bokser. Zgodnie ze sloganem ówczesnych reklam opony Kleber „gryzły asfalt, co ma podkreślać ich wysokie osiągi.
Kierunkowa rzeźba bieżnika
Opony kierunkowe mają układ rowków, który kształtem przypomina litery „V” lub „U”. Często taka rzeźba jest też określana mianem jodełki. Największą zaletą bieżników kierunkowych jest doskonałe odprowadzanie wody i błota pośniegowego oraz dobre zachowanie na śniegu (20% większa odporność na aquaplaning w porównaniu do asymetryków). W związku z tym większość modeli zimowych to właśnie opony kierunkowe. Bieżnik kierunkowy oprócz tego oferuje bardzo dobre trzymanie toru jazdy podczas poruszania się na wprost i ma atrakcyjny wygląd.
Oznaczenia 88V, XL oraz FR
Napisy „88” oraz „V” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 560 kg) oraz prędkości (do 240 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych. XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji. Akronim FR oznacza oponę posiadającą rant ochronny felgi.
Opony całoroczne
Opony całoroczne (wielosezonowe) najłatwiej rozpoznać po nazwie, która kojarzy się z czterema porami roku – „4Seasons”, „Quatrac”, „All Season”, „All Weather” itd. Ogumienie tego typu jest kompromisem pomiędzy osiągami opon letnich a zimowych (opony całoroczne w czasie zimy są lepsze od letnich, ale słabsze od zimowych). Potwierdzeniem ich zimowych właściwości jest symbol 3PMSF. Najczęściej są wybierane do jazdy po mieście przez kierowców o umiarkowanym lub spokojnym stylu prowadzenia auta.
Gwarancja na opony Quadraxer 2
Gwarancja na opony Kleber obowiązuje przez 5 lat od momentu ich zakupu lub do chwili osiągnięcia granicznego zużycia bieżnika (w zależności od tego, co nastąpi szybciej). Warunki gwarancji na opony Kleber są takie same, jak w przypadku wszystkich marek należących do koncernu Michelin. Po uznaniu reklamacji kierowca może otrzymać 100% rekompensatę finansową, jeśli wadliwe opony nie były zużyte w większym stopniu niż 20%. W przeciwnym razie wysokość rekompensaty jest proporcjonalna do stopnia zużycia wadliwego modelu.
Opinie kierowców rozmiaru 205/45 R17 o oponach Kleber Quadraxer 2
Opinie o oponach całorocznych Kleber są publikowane przez ich użytkowników na różnego rodzaju internetowych forach dyskusyjnych, portalach społecznościowych i stronach sklepów z oponami. W większości przypadków recenzje są bardzo pozytywne: „opony Quadraxer 2 potrafią sobie poradzić nawet w typowo zimowych warunkach”; „bardzo dobrze radzą sobie z podjazdami, nie sprawiają żadnych problemów na śliskiej nawierzchni”; „wysoki poziom osiągów za rozsądne pieniądze – zdecydowanie polecam”.
skoda fabia 4 cena, nowa mokka, volkswagen caddy 2, fiat 500l wnętrze, mazda 5 ii 2.0 benzyna opinie, czy on to diesel, auto raptor, dacia duster 1.6 benzyna, volkswagen passat 2019, 500 plus wniosek online 2020, hamowanie awaryjne, mercedes gle wynajem długoterminowy, finansowanie renault
yyyyy