Kormoran SNOW 215/60 R16 99H

328,00 

Description

Opony zimowe Kormoran Snow w rozmiarze 215/60 R16 99H XL

Opony zimowe Kormoran Snow mają w tym przypadku rozmiar 215/60 R16. Oznaczenie to jest zawsze umieszczone na ścianie bocznej danego produktu. Jak należy je interpretować? Pierwsza liczba w rozmiarze to szerokość opony podawana w milimetrach (tutaj 215 mm). Druga liczba to wysokość profilu, która w oznaczeniu rozmiaru podawana jest jako procent z szerokości (w tym przypadku 60% z 215 wynosi 129). Litera umieszczona po wysokości profilu to informacja o typie konstrukcji opony (może być radialny lub diagonalny). Trzecia liczba w rozmiarze to informacja o średnicy felgi, na jakiej powinna być zamontowana dana opona – w omawianym przypadku jest to 16 cali. Opony Kormoran Snow 215/60 R16 mają indeks prędkości H i indeks nośności 99. Oznacza to, że podczas jazdy z maksymalną dopuszczalną prędkością 210 km/h opona wytrzyma obciążenie do 775 kg. Prezentowany model ma następujące parametry na etykietach: E za opory toczenia, C za hamowanie na mokrej nawierzchni i wartość 72 dB emitowanego hałasu zewnętrznego. Opony Kormoran Snow 215/60 R16 najlepiej sprawdzą się w samochodach typu Opel Zafira (C FL), Peugeot 508 (I), Ford Mondeo (V), Seat Alhambra (I) czy Opel Insignia (A).

Opony osobowe

Snow w rozmiarze 215/60 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe to segment ogumienia, który jest przeznaczonych do różnego rodzaju samochodów – od najmniejszych klasy miejskiej po duże limuzyny i sportowe auta dysponujące dużą mocą. Zadaniem opon osobowych jest zapewnienie bezpiecznej, komfortowej i oszczędnej jazdy niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na drodze. Kierowcy w zależności od posiadanego budżetu, miejsca użytkowania auta, jego mocy, stylu jazdy czy pokonywanych przebiegów rocznych mogą wybierać wśród opon osobowych klas ekonomicznej, średniej i premium.

Klasa – ekonomiczna. Tanie opony dla kierowców preferujących jazdę po mieście

Opony firmy Kormoran pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy ekonomicznej. Opony klasy ekonomicznej to idealna propozycja dla kierowców, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie opon, pokonują małe przebiegi roczne, posiadają samochód o mniejszej mocy lub preferują spokojny styl jazdy. Opony ekonomiczne produkowane są w oparciu o nieco starsze technologie, niż modele ze średniej lub wyższej półki i z tego wynika ich niższa cena. Oferują dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni oraz panowanie nad samochodem w warunkach zimowych. Do marek klasy ekonomicznej zaliczają się m.in. Kormoran, Imperial, Zeetex, Barum, Sava, Laufenn czy Apollo.

Etykieta unijna opon Snow 215/60 R16 czyli ocena hałasu, spalania i hamowania

Spalanie paliwa – ocena E Dzięki informacji o ekonomiczności paliwowej umieszczonej na etykiecie dołączonej do opony, kierowcy mogą w szybki sposób sprawdzić, jak opona zachowa się w ciągu użytkowania. To szczególnie istotny podczas wyboru opon parametr, ponieważ zależy od niego jak opony będą wpływać na spalanie paliwa, a w konsekwencji – oszczędności w portfelu kierowcy. Od spalania zależy także emisja spalin do atmosfery – im mniejsze spalanie, tym mniej szkodliwych substancji przedostaje się do środowiska naturalnego. Taką samą ocenę – „E” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający kryteria – opony Kormoran (producent), zimowe (sezon) oraz 215/60 R16 (rozmiar). Hamowanie na mokrym – ocena C Jednym z parametrów, o którym informuje unijna etykieta na opony, jest przyczepność na mokrej nawierzchni. To bardzo ważny wskaźnik, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo jazdy na danym modelu ogumienia. Określa się ją na skali od A do G, gdzie A opisuje najkrótszą drogę hamowania, a F najdłuższą (kategoriami D i G nie określa się opon do samochodów osobowych). Różnica jednej klasy to około 3 metry dystansu w drodze hamowania, co oznacza, że między oponami skategoryzowanymi jako A i F, występuje rozbieżność drogi hamowania obejmująca aż 18 metrów. Identyczną notę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 35 innych produktów spełniających wytyczne – opony 215/60 R16 (rozmiar) oraz zimowe (sezon). Hałas na zewnątrz – 72 dB Pracująca opona generuje hałas – wysokie jego natężenie sprawia, że jazda jest niekomfortowa. Dlatego też na etykiecie podaje się jego wartość w decybelach i przydziela każdą oponę do jednej z trzech klas głośności, oznaczanych graficznie jedną, dwiema lub trzema symbolami fali. Wynik „72 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 76 innych produktów spełniających kryteria – opony zimowe (sezon), 16 cali (średnica) oraz ekonomiczna (klasa).

Firma Kormoran (grupa Michelin)

Opony Kormoran zaliczane są do klasy ekonomicznej (zwanej także budżetową) i korzystają z rozwiązań technologicznych koncernu Michelin. Marka powstała w wyniku przyłączenia Stomilu Olsztyn do francuskiego giganta. Opony Kormoran są chętnie wybierane przez kierowców o spokojnym stylu jazdy, posiadających auto o mniejszej mocy czy pokonujących małe przebiegi roczne. Najchętniej decydują się oni na zakup modeli: Gamma B2, Road Performance, Impulser B3 (letnie) oraz Snowpro B2 i B4 (zimowe).

Jak sprawdza się kierunkowa rzeźba bieżnika w oponie Kormoran Snow 215/60 R16 99H? Poznaj jej wady i zalety

Model Snow (Kormoran) wyposażony został w kierunkową rzeźbę bieżnika. Opony z bieżnikiem kierunkowym zapewniają najlepsze osiągi na mokrej nawierzchni, śniegu i błocie pośniegowym. Szacuje się, że tego typu rozwiązanie zapewnia 20% większą odporność na aquaplaning w porównaniu z innymi rzeźbami bieżnika. Bieżnik kierunkowy charakteryzuje się układem rowków przypominającym kształtem literę „V”. Opony z tego typu rzeźbą należy montować zgodnie z kierunkiem toczenia (oznaczenie „rotation” na ścianie bocznej). Opony kierunkowe są także cenione za dobrą sterowność na prostej i atrakcyjny wygląd.

Oznaczenia 99H, XL oraz 3PMSF, M+S

Napisy „99” oraz „H” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 775 kg) oraz prędkości (do 210 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon zimowych. XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie 3PMSF – płatek śniegu na potrójnym szczycie oznaczający dopuszczenie opony do poruszania w warunkach zimowych oraz M+S – ang. Mud and Snow (błoto i śnieg) określa opony lepiej radzące sobie w warunkach błota i śniegu, niżeli model standardowy (bez tego symbolu).

Opona na sezon zimowy

Kormoran Snow 215/60 R16 należy do grupy opon zimowych. Agresywna budowa bieżnika i mieszanka gumowa ze zwiększoną ilością krzemionki to główne cechy odróżniające opony zimowe od letnich. Ogumienie zimowe warto montować, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7oC. Dzięki licznym nacięciom i rowkom znakomicie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe, a za sprawą specjalnie skomponowanej mieszanki zachowują elastyczność nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Opony zimowe to najlepszy sposób na cieszenie się bezpieczną i komfortową jazdą w niesprzyjających warunkach pogodowych typowych dla zimniejszych miesięcy.

Gwarancja na opony Snow

Gwarancja na opony Kormoran jest taka sama, jak w przypadku innych marek oferowanych przez koncern Michelin (dotyczy to modeli osobowych). Obowiązuje ona przez okres 5 lat liczonych od daty zakupu produktu. Model można zareklamować, jeśli ma jakieś wady związane z materiałami użytymi do produkcji, konstrukcją czy samą jakością wykonania. W przypadku uznania ewentualnej reklamacji producent może wymienić opony na nowe, zwrócić koszty ich zakupu lub udzielić rekompensaty w wysokości uzależnionej od stopnia zużycia wadliwego produktu.

Opinie kierowców rozmiaru 215/60 R16 o oponach Kormoran Snow

Opinie publikowane w Internecie przez kierowców użytkujących opony zimowe Kormoran, pokazują że ogumienie to gwarantuje zoptymalizowane osiągi w zróżnicowanych warunkach pogodowych i zapewnia dobry komfort prowadzenia. Takie internetowe recenzje zamieszczane na forach motoryzacyjnych i w grupach społecznościowych pomagają w wyborze kierowcom chcącym zmienić opony na nowe. Ekonomiczna marka Kormoran należąca do francuskiego koncernu Michelin to doskonałe rozwiązanie dla kierowców szukających niedrogich i bezpiecznych opon.

amortyzacja samochodu ciężarowego, umowa kupna sprzedaży na raty – osoby fizyczne, mustang gt ile kosztuje, sprzedaż samochodu osobowego a vat, opel gsi

yyyyy